Історичний політ – Китай посадив космічний апарат на зворотньому боці Місяця
Китайська місія є першою спробою зібрати та доставити матеріал з цього району Місяця на Землю. Місячна місцевість біля південного полюса цього супутника може мати лід, придатний для виробництва кисню та палива.
Китайський космічний корабель здійснив посадку на зворотному боці Місяця, посиливши конкуренцію зі США в гонці за повернення людей на поверхню Місяця вперше за більш ніж півстоліття.
Китайське національне космічне управління оголосило, що «Chang’e-6» «успішно приземлився в призначеному місці», повідомило в неділю агентство Сіньхуа.
«Chang’e-6» спробує першим зібрати зразки з далекого боку Місяця і доставити їх на Землю. Це вже друга місія Китаю на дальній бік Місяця після висадки космічного апарату «Chang’e-4» у 2019 році.
Жодна інша країна не висаджувалася на цій половині Місяця, більш складній для комунікації, оскільки вона ніколи не повернута до Землі. Протягом 48 годин після посадки «Chang’e-6» має розпочати буріння під землею, а також витягнути роботизовану руку для збору матеріалу з поверхні. Місце посадки – ударний кратер в басейні Південного полюса – Айткен, може містити водяний лід – ресурс, який потенційно може бути використаний для виробництва кисню і ракетного палива для довготривалого проживання людей на Місяці.
Місце, відоме як «Басейн Аполлона», було обрано через його потенційну цінність для наукових досліджень, а також через умови району посадки, включаючи умови зв’язку і телеметрії та рівнинний рельєф місцевості, цитує Хуан Хао, співробітника Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації, агентство Сіньхуа.
Очікується, що місія, яка стартувала 6 травня, триватиме близько 53 днів, повідомляє Китайське національне космічне управління.