Новий бум криптоінвестицій – на що розраховують інвестори
Криптовалютні електронні платіжні системи в Україні та по всьому світу знов відчувають конкуренцію з боку криптовалютних платіжних інструментів. Зростання біткойна до майже рекордного максимуму пробуджує первинні інстинкти – і не лише на самому криптовалютному ринку, але й у ширшому фінансовому світі, який минулого року залишив сектор цифрових активів мертвим.
Зміна настроїв проявляється у покращенні прогнозів щодо потоку угод, про що свідчить купівля у четвер 06.06. компанією Robinhood Markets Inc. криптобіржі Bitstamp Ltd. Відбувається відродження венчурних інвестицій і деякі аналітики очікують на рекордну кількість первинних публічних розміщень акцій компаній, пов’язаних з цією галуззю.
На самому крипторинку помітне повернення характерних ознак попередніх «бичих» ринків: Знаменитості знову популяризують криптовалюту, а нові токени створюються зі швидкістю тисячі на день: за даними трекера крипто-даних Dune, лише за квітень і травень в екосистемі Ethereum дебютувало близько 330 000 монет.
Все це свідчить про те, що інвестори забувають про минулі фінансові потрясіння, зокрема про банкрутство криптовалютної біржі FTX та кредитора Celsius, на ринку, який відомий своїми скандалами та циклами бумів і падінь.
Цього тижня біткойн піднявся в межах 2,5% від історичного максимуму в $73 798, досягнутого в середині березня, на тлі зростаючого попиту на нещодавно зареєстровані біржові фонди. Хоча цифрова валюта-лідер зросла майже на 70% вже цього року, її зростання блідне у порівнянні з прибутковістю надзвичайно спекулятивних меммоінів, таких як Dogwifhat і Bonk.
Цьогорічний бум набрав обертів, коли в січні Комісія з цінних паперів і бірж США схвалила ETF, що інвестують безпосередньо в біткоїн. Потім, у травні, агентство зробило крок до схвалення аналогічних спотових ефірних ETF – крок, який багато хто в галузі розцінив як відступ від посилення політичного тиску з метою легітимізації криптовалют і створення нових законів, які б полегшили роботу компаній, що працюють з цифровими активами.
До четверга американські біржові ETF залучали притоки інвестицій безпрецедентний 18-й день поспіль. Згідно з даними Bloomberg, чисті підписки на групу з майже десятка продуктів склали 15,6 мільярда доларів, а загальні активи – 62,3 мільярда доларів.