Кожен 24-й мешканець Нью-Йорку є мільйонером
Загалом статки жителів Нью-Йорка перевищують $3 трлн, а кожен 24-й мешканець мегаполісу є мільйонером, пише Bloomberg із посиланням на складений консалтинговою компанією Henley&Partners рейтинг найбагатших міст 2024 року.
Згідно з дослідженням Henley&Partners, Нью-Йорк посів першу сходинку рейтингу, за ним ідуть регіон затоки Сан-Франциско (охоплює Сан-Хосе, Сан-Франциско і Пало-Альто), Токіо, Сінгапур і Лондон. Дубай перебуває аж на 21-му місці. Загалом список містить 50 міст з найбільшим сукупним богатством мешканців.
У Нью-Йорку нарахували близько 350 тисяч (!) мільйонерів, що на 48% перевищує показники 2013 року.
“Це означає, що приблизно кожен 24-й із 8,26 млн жителів має семизначний чистий капітал порівняно з приблизно кожним 36-м у 2013 році”, – пише Bloomberg.
Також, згідно з даними Henley&Partners, у місті залишається велика частка надбагатих мешканців – 60 мільярдерів та 744 людини з капіталом понад $100 млн.
В регіоні затоки Сан-Франциско нарахувується близько 305 700 мільйонерів (їх кількість зросла на 82% порівняно з 2013 роком), у японському Токіо – 298,3 тис. (кількість зменьшилася на 5%), у Сінгапурі – 244,8 тис. (плюс 64%), у Лондоні – 227 тис. (мінус 10%).
“Зростання S&P 500 на 24% торік поряд зі зростанням Nasdaq на 43% і приголомшливим зростанням біткоїна на 155% зміцнили статки багатих інвесторів. Крім того, стрімкий прогрес у галузі штучного інтелекту, робототехніки та технології блокчейн надав нові можливості для створення і накопичення багатства” – зазначає Генеральний директор Henley&Partners Юрг Штеффен – “Розвиток найбагатших міст останніми роками стимулювали високі показники фінансових ринків.”
До мегаполісів, що перебувають на підйомі, – належать також китайський Шеньчжень, де кількість мільйонерів за десять років зросла на 140%. Більш ніж удвічі збільшилася кількість заможних людей у Бангалорі (Індія), Хошиміні (В’єтнам) і Скотсдейлі (Арізона, США) .
Однак у низці міст спостерігалася і зворотна тенденція. Наприклад, Лондон втратив 10% мільйонерів, зокрема через BREXIT – рішення Великої Британії вийти з ЄС, зазначає Bloomberg. Скоротилася кількість багатіїв також у Гонконзі на 4%, оскільки забезпечені люди після пандемії та на фоні погіршення стану китайської економіки масово переїхали до Сінгапуру.